Co je Hop-Up

Co je Hop-up a kde se v airsoftu využívá?

Airsoftové zbraně využívají pro prodloužení dostřelu systém Hop-up. Tento je pojmenován po metodě Hop-up (Higher operating power) což je působení na kuličku, kdy se zvětšuje dolet kuličky bez použití dodatečné energie, využitím zpětné rotace kuličky. Na následujícím obrázku je znázorněn let kuličky bez použití systému Hop-Up.

Ve zbrani se zpětné rotace dosáhne pomocí gumové resp. silikonové překážky, která se nachází ve vrchní části začátku hlavně, o kterou zavadí kulička, viz obrázek.

Tření na vrchní části kuličky je větší než na spodní části, a proto dochází k rotaci kuličky. Rotace pomáhá kuličce se při letu bránit gravitační síle, která ji táhne dolů.

Proto má rotující kulička ve srovnání s nerotující větší dolet. V základě tohoto principu je fyzikální princip Bernulliho, který vysvětluje teorii síly nadnášející křídla. Když rotující kulička prochází atmosférou, hustota vzduchu nad kuličkou je nižší, než pod ní, proto vzniká síla, která zvedá kuličku a pomáhá ji bránit se gravitační síle, která působí na každý předmět dle známého vzorce 9.81m/s^(2).

Hop-Up gumičky pro airsoftové zbraně se vyrábějí z různých materiálů, nejčastěji na bázi silikonu. Existuje široká škála gumiček použitelných v závislosti na klimatických podmínkách. Jsou navlečeny na konci hlavně metodou za tepla či za studena, a poté vloženy do Hop-Up komory zbraně. Hlaveň je proti vysunutí nebo pootočení v komoře zajištěna zámkem.

Nastavením přítlaku na Hopovou gumičku lze snadno seřídit dráhu letu dle typu a hmotnosti střeliva a aktuálních klimatických podmínek.

Rychlý kontakt

e-mail:  info@eagleguns.cz
Web:     www.eagleguns.cz

 

NOVÁ OTVÍRACÍ DOBA:
út:  12:00 - 18:00
čt:  12:00 - 18:00

ostatní dny: zavřeno

Facebook

Shipping

Jak začít s AirSoftem

Začínáte s AirSoftem a nevíte jak se pro začátek vybavit?

 

Hledáte dárky pro své začínající airsofťáky?

 

Zkuste začít zde.

Zeptejte se ...

Pokud jste u nás nenalezli, co jste hledali, napište nám mail a my Vám to seženeme.

AIRSOFTARMY VÝSTROJ

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací Rozumím