Jak začít s airsoftem

Jak vybrat výzbroj a výstroj pro airsoft a začít hrát

 

  Pokud jste se rozhodli začít s airsoftem, načerpali jste jistě na internetu řadu rad jak hrát a nehrát airsoft. Možná jste si už vyzkoušeli i nějakou airsoftovou akci a jste rozhodnuti "jít do toho", přichází okamžik, kdy se rozhodnete pořídit si vlastní výbavu.

 

  Zapátráte a zjistíte, že máte na výběr z tolika možností, že nevíte, kde vám hlava stojí. Právě pro tuto chvíli jsem pro Vás připravil rádce, který by Vám mohl pomoci s výběrem Vaší první výstroje a výzbroje.

 

Pro začátek je třeba popřemýšlet nad základní otázkou:

 

Je pro mne cena nejdůležitějším faktorem? (a nemusíte se stydět odpovědět ano)

 

Připravili jsme pro Vás dvě varianty:

 • první je zaměřená na cenu
 • druhá na výhodnější poměr výkon+kvalita/cena

 

Zbraň

 

  To nejdůležitější rozhodnutí je vždy o zbrani. Nejprve bych rád zdůraznil - Hrát lze s každou novou zbraní.


  Jako začínající airsofťák stojíte před volbou jakou zbraň vybrat. Vždy si představte, jak budete s danou zbraní hrát.

 

 • První rozhodující faktor je váha. Plastová zbraň bude vždy lehčí než stejná celokovová zbraň, i když zpravidla nedosahuje stejné kvality. Malá zbraň s plastovým tělem může vážit do 2kg, stejná celokovová přes 3kg. Nezdá se to mnoho, ale pokud vážíte 60kg a budete běhat 6 hod. po lese, může to být dost velký rozdíl.
 • Dalším faktorem je výška, pokud měříte 160cm není pro vás zbraň měřící přes 110cm příliš vhodná.
 • Také je třeba popřemýšlet, jaký styl hry vám vyhovuje. V počítači je fajn hrát odstřelovače, v klidu si sedíte daleko od bojů a jen kosíte nepřátele, kteří vás ani nezahlédli. V airsoftu mají odstřelovací pušky dostřel delší jen řádově v desítkách metrů a některé zbraně v základu mají dostřel dokonce menší než upgradované automatické zbraně. Tak se také může stát, že si 6x vystřelíte za dobu, kdy do vás ostatní "nasypou" 300 ran.
 • Jedna z důležitých otázek je jaký výkon hledám. Je častou chybou začínajících hráčů, že zakoupí zbraň v základním provedení a bez jediného výstřelu zbraň začnou upgradovat. Dost často dosáhnou dvou negativních výsledků. První závěr je, kdy po upgrade získají o třetinu až polovinu dražší zbraň, než kdyby si rovnou zakoupili upgradovanou zbraň. Druhý negativní výsledek se týká většinou silných zbraní. Po náročném upgrade (často dle rad z různých fór) získáte zbraň s nižším výkonem, než měla původně. Proto doporučuji, pokud hledáte vyšší výkon, zbraně upgradované přímo od výrobce. V továrně slícované díly dokážou i se slabší pružinou dávat vyšší výkon, než po upgrade doma v garáži . A hlavně nejprve novou zbraň vyzkoušejte, chvíli s ní hrajte a teprve poté ji upgradujte.

 

Zde je několik zbraní pro začátek: 

 

Výstroj - ochranné prvky

 

  Výstroj bych rád rozdělil do dvou částí, aby byla zdůrazněna důležitost té první části. Ochrannými prvky výstroje rozumíme v airsoftu brýle, ochranné masky, rukavice a pokrývku hlavy. Taktická vesta k nim nepatří . I když při airsoftové akci těžko zemřete na čistý průstřel, můžete v pohodě přijít o oko nebo o zub.

 • Brýle dělíme podle provedení na se sklem (samozřejmě to není sklo ale plast) nebo s mřížkou. Pro zjednodušení volby lze říct: skleněné brýle se mlží a brýle se síťkou mají menší úhel zorného pole. Na oboje je možné si zvyknout a je jen na vás, co zvolíte. Lze samozřejmě zvolit brýle v různém provedení a cenové hladině.
 • Masky se liší především ve velikosti části obličeje, kterou chrání. Existují masky celoobličejové, který chrání celou tvář včetně očí, uší, tváří a úst. Některé masky chrání uši, tváře a ústa a jiné pouze tváře a ústa. Pokud již máte brýle a nechcete nosit přes pusu mříž jak doktor Hanibal, můžete použít přes ústa a tváře šátek, bohužel se vám pak budou skleněné brýle více potit (každá frajeřina něco stojí) .
 • Rukavice již nechrání žádný životně důležitý orgán, ale do kloubů to může hodně bolet. Rukavice mohou být celoprstové nebo jen s polovičními prsty (bez prstů nedoporučuji), s plastovými chrániči nebo bez. Lze sehnat rukavice z originální výstroje různých armád tenké i silné, nové i použité. Volba je jen na vás.
 • Pokrývka hlavy není úplně nejnutnější, ale přesto pomáhá chránit ta místa, kde to opravdu bolí. Z mnohem větší části je to o vizáži, proto si vyberte, co se vám líbí. Můžete volit například mezi helmou, kloboukem, čepicí, šátkem nebo kuklou.
 • Obuv je další velmi důležitou částí bezpečného hraní airsoftu. Většina airsofťáků vám potvrdí, že obuv je hodně důležitá. Je potřeba si uvědomit, že při airsoftu většinou běháte po lese, louce a jiné přírodě. Terén většinou využíváte ke krytu, než byste ho obcházeli. Při hraní v budovách se většinou také jedná o ruiny, a proto je obuv opravdu zásadní.

 

Zde je od každé části výstroje něco:

 

 

Výstroj - ostatní

 

  Další, ne už tak nutnou položkou, pokud se rozhodnete hrát airsoft je výstroj, která se přímo netýká bezpečnosti. Jedná se především o "maskáče", a další taktické doplňky. Za tuto položku dokážete utratit od několika tisíc do několika desítek tisíc. Zde platí pravidlo, čím starší a originálnější tím dražší. Přesto se dá sehnat slušná výstroj za rozumné peníze.

Zde je několik sestav výstroje pro hráče airsoftu:

Rychlý kontakt

e-mail:  info@eagleguns.cz
Web:     www.eagleguns.cz

 

NOVÁ OTVÍRACÍ DOBA:
út:  12:00 - 18:00
čt:  12:00 - 18:00

ostatní dny: zavřeno

Facebook

Shipping

Jak začít s AirSoftem

Začínáte s AirSoftem a nevíte jak se pro začátek vybavit?

 

Hledáte dárky pro své začínající airsofťáky?

 

Zkuste začít zde.

Zeptejte se ...

Pokud jste u nás nenalezli, co jste hledali, napište nám mail a my Vám to seženeme.

AIRSOFTARMY VÝSTROJ

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací Rozumím